Kurs Mantyka Run

RUNY - runiczne uzdrawianie, techniki wróżebne z runami, wykonanie osobistego kompletu run, historia mitologii skandynawskiej, energetyczne wykorzystanie run do pomagania sobie w trudnych sytuacjach.

WRÓŻENIE to odnalezienie drogi tam gdzie jej nie ma, wspólne podniesienie zasłony przyszłości i rozwiązanie problemów nierozwiązywalnych wydawałoby się. 

Jakimi darami zostaliśmy obdarowani i jakie niedoskonałości mogą nam blokować sukces?

Dlaczego mamy pecha? Spotyka nas wciąż ten sam schemat wydarzeń? Wszyscy uwzięli się by nas pogrążyć?

Odpowiem na pytania dotyczące Twojego życia i rozwoju, byś mógł jasno omijać przeszkody.

Runy są jednym z najstarszych pism europejskich, mającym korzenie w późnej starożytności. Nie jest jasne skąd się wywodzą; znaleziska wskazują, iż były używane już około III wieku naszej ery. W okresie średniowiecza, niedługo po przyjęciu chrześcijaństwa przez Skandynawię gdzie się nimi posługiwano, ich stosowanie w zasadzie zanikło.

Przez tych kilka wieków pismo runiczne przeszło ewolucję, począwszy od tajemnego, na poły magicznego systemu nie każdemu znanych znaków; poprzez alfabet dostosowujący się do języków swych użytkowników; przez uświęcone zgłoski ryte ku ludzkiej chwale lub dla utrwalenia zawiłych, pełnych metafor i porównań dokonań poezji skaldycznej;  aż po pismo niewykształconej biedoty, język drobnych notatek, okolicznościowych napisów, ozdobnych rytów o znaczeniu zatartym już nawet w zbiorowej pamięci północnych ludów ? by stać się wreszcie, jako zapomniane, obiektem zainteresowania współczesnych badaczy, chcących dociec minionych, pogańskich, zgoła mitycznych czasów.

Dlatego runy, stanowiące przecież część europejskiej kultury, mimo iż współcześnie nie mają już znaczenia ani jako pismo ani jako element zachowanych tradycji, a ich wykorzystanie często ogranicza się dziś do wróżb w popularnych czasopismach, warte są przecież abyśmy my, ludzie cywilizacji, pamiętali o ich istnieniu.

 

Choć ostatecznie runy były pismem i podlegały zmianom związanym z rozwojem technik pisarskich, to jednak nie da się oddzielić od nich ich aspektu magicznego, gdyż w świadomości Germanów, jako użytkowników, obydwa były traktowane jako znaczące.

Najstarszy system pisma runicznego, nazywany Futharkiem starszym ? od głosek odpowiadającym pierwszym sześciu znakom ? składał się z dwudziestu czterech symboli, podporządkowanych osobnym głoskom, i posiadającym własne nazwy odnoszące się do zjawisk przyrody, obiektów świata i mitologii Germanów.  

informacje w trakcie przygotowywania

organizator: Elzbieta Kuc tel. 507-822-928

www.med-kom.eu

 

Zobacz także:
nieZwykłe ogłoszenia