Energoterapia w systemie Reiki

Jedna z najbardziej znanych metod uzdrawiania na świecie, z powodzeniem stosowana m.in. w szpitalach w USA. Zabiegi Reiki są refundowane przez niektóre kasy chorych w Niemczech. Reiki jest jedną z nielicznych metod wolną od skutków ubocznych, którą można stosować w każdej sytuacji zdrowotnej. Niesie ulgę dla ciała, psychiki i ducha

Reiki pomaga:

Łatwo i szybko złagodzić,a nawet całkowicie usunąć bóle głowy, dolegliwości trawienne, stany zapalne np. kręgosłupa czy kolan, bóle menstruacyjne, itp. Pozwala wyciszyć się uwolnić od nagromadzonego stresu, wyjść z depresji, uwolnić od lęków. Zabieg reiki daje poczucie głębokiego relaksu. Zabieg pozwala zrównoważyć pracę gruczołów wydzielania hormonalnego w organizmie (pomocne np. w menopauzie, nadczynności tarczycy, braku równowagi emocjonalnej). Łagodzi objawy alergiczne, odblokowuje naczynia krwionośne (zakrzepy, zwężenia) limfatyczne (zastoje, zablokowania), wyleczyć zapalenie ucha, przeziębione zatoki. Reiki pomaga rozwijać się duchowo-uwalniać od własnych ograniczeń: psychicznych i emocjonalnych.

Zdrowie:

Jest doskonałą terapią profilaktyczną, utrzymującą organizm w równowadze. Przyśpiesza gojenie ran, powoduje szybszy powrót do zdrowia po przebytej chorobie. Lokalizuje, uzdrawia lub likwiduje psychiczne, duchowe przyczyny choroby lub problemu. Uzupełnia niedobory energii w organizmie. W zasadzie wzmacnia i uzupełnia każdy sposób leczenia, np. przy chemioterapii lub radioterapii sprowadza do minimum lub w ogóle likwiduje reakcje uboczne.

Psychika:

Wycisza i usuwa z organizmu zalegające emocje i stresy. Zabieg Reiki powoduje otworzenie nowych horyzontów na sytuacje, sprawia,że widzimy świat pozytywnie, nabieramy zaufania do własnych możliwości, neutralizuje kompleksy i uprzedzenia. Reiki dociera do źródeł naszych problemów, pokazuje nam je i delikatnie eliminuje.

Rośliny:

Rośliny otrzymujące Reiki rosną. Energia wydłuża żywotność kwiatów, owoców.

Przedmioty:

Energia oczyszcza przedmioty z nagromadzonych w nich wibracji z ich przeszłości.

 

Energia ta pełna miłości i współczucia ma moc uzdrawiania. Uwalnia tłumione emocje i uspokaja, łagodzi stres i wprowadza ciało w poczucie bezpieczeństwa. Jest to najbardziej pierwotna forma komunikowania miłości.

Energoterapia to szczególny sposób leczenia energią. Polega na podawaniu energii wprost do poszczególnych organów i chorych miejsc aż do pełnego uzupełnienia. W ten sposób uzupełnia się energię w całym organizmie, rozpoczynając od organów i miejsc ze stanami objawowymi. Żeby tak precyzyjnie podawać energię, to trzeba ją widzieć, jej poszczególne długości fal - czyli kolory. Widzenie kolorów pozwala jednocześnie na niezwykle precyzyjne diagnozowanie - to pierwszy warunek, to podstawa skutecznego leczenia.

 

Zobacz także:
nieZwykłe ogłoszenia